MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Frashby-Go ahead! (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Frashby-Go ahead! (Original Mix) (/temat-progressive-frashby-go-ahead-original-mix)



Frashby-Go ahead! (Original Mix) - Frashby - 15.09.2013

Witam, w końcu skończyłem tą nute, starałem się żeby wszystko brzmiało jak najlepiej, żeby nie przynudzało, żeby było dopięte na ostani guzik, lecz mam wrażenie że i tak są niedociągnięcia. Prosze o rady co jeszcze jest nie tak, a co jest w porządku. Z góry dzięki :)



Te gatunki mi się już mieszają, w razie czego prosze o przekierowanie do odpowiedniego działu.


RE: Frashby-Go ahead! (Original Mix) - OProject - 15.09.2013

Ten Fx z 1.22 coś mi się nie podoba.
Może trochę góry by się przydało, reszta spoko nic się w uszy nie rzuca ;)


RE: Frashby-Go ahead! (Original Mix) - MVGS - 16.09.2013

Dobrze, chociaż mogło by trochę mocniej uderzyć w 1:31. Ale podoba mi się ;)


RE: Frashby-Go ahead! (Original Mix) - Loco - 16.09.2013

Ten lead co gra od ok 45sekundy dla mnie trochę suchawo brzmi. Do reszty nie mam zarzutów.


RE: Frashby-Go ahead! (Original Mix) - MrHipo1 - 26.09.2013

fajne melodie wpadajace w pucho,nie ma jednostajnosci takze wszystko na plus;)


RE: Frashby-Go ahead! (Original Mix) - Audionectic - 21.10.2013

Mocniejsze kluczowanie wedlug mnie na basie bo zlewa sie deko z kickiem.Ogolnie subiektywnie rzecz biorąc za duzo dołu.Odsłuch na słuchawkach wiec moge sie mylic.Ogólnie w porzadku.Każdy ma inne preferencje co do barw i stylistyki swojej muzy.Dobra :) prawie każdy.Nie lubie powielania schematów i staram się krytykować to zjawisko jak moge,choć szanuje ten wybór początkującego artysty(sam nim jestem).Tutaj są inne barwy.Jest też taka możliwosc że nie jestem obsłuchany w komercji :) choc czasem posłucham.Ba,nawet zainspiruje sie
Pzdr


RE: Frashby-Go ahead! (Original Mix) - Frashby - 23.10.2013

Mocniejsze kluczowanie? Tzn? Własnie poprawiam ten Track wiec te rady mi się przydadzą :) Dołu jest dużo, lecz tych najniższych częstotliwości bylo za mało ( sprawdzałem na dużych kolumnach w porównaniu do innych utworów) więc trochę podbiłem, na słuchawkach nie będzie tego słychać. Ogólnie staram się żeby mój każdy utwór wyglądał inaczej :) Nigdy nie powtarzam dźwięków z moich poprzednich utworów, staram się aby wszystko było odmienne, oryginalne a jednocześnie dobrze dopracowane, choć to baardzo trudne. Dzięki za rady :)


RE: Frashby-Go ahead! (Original Mix) - Audionectic - 28.10.2013

Kluczowanie kickiem czyli sidechain.


RE: Frashby-Go ahead! (Original Mix) - Revnotes - 28.10.2013

Zgadzam się z przedmówcą, sidechain działa za płytko i w dropie brakuje mi przez to energii. Ogólnie ciekawa produkcja, tak niespotykana bym powiedział.


RE: Frashby-Go ahead! (Original Mix) - Yes I Am - 30.10.2013

Fx fill na pitch up przede wszystkim za gwałtownie wchodzi, do tego momentu było normalnie ;) bez rewelacji ale też poprawnie technicznie.
Przejścia ogólnie nie zachwycają bo są źle dobrane względem gatunku, po takich przejściach zazwyczaj następuje bardziej gwałtowne przejście do nowego motywu. Dodać muszę, że barwy są dość proste i jakoś tak nie przyciągają uwagi bo już się tego słyszało trochę.
Zgodzę się, że trochę za dużo dołu jest, nie powiem jednak że też uważam aby silniejszy sidechain był konieczny.
Wystarczyłoby ułożyć bardziej dynamiczną perkusję.
Końcówka niestety nie trafiona kompletnie