MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Delay i Reverb - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PORADNIKI (https://musicproducers.pl/forum-poradniki)
+--- Dział: Wskazówki użytkowników (https://musicproducers.pl/forum-wskazowki-uzytkownikow)
+--- Wątek: Delay i Reverb (/temat-delay-i-reverb)



Delay i Reverb - piral - 10.03.2012

Do czego sluzy delay?
Delay to inaczej opoznienie. Daje faktycznie efekt opoznienia dzwieku - kilka razy zanikajacy ten sam dzwiek po danym czasie - echo.
Wspaniale potrafi wypelnic dzwiek typu lead, arpeggio, pluck, bass.

Do czego sluzy reeverb?
Reeverb to inaczej poglos. Dodaje dzwiekowy space'owy klimat. Idealny do padow, leadow, arpow, pluckow, basow, stringow. Wszystkiego chyba. Wypelnia dzwiek, nadaje barwy miksowi. Idealny w trance, house, spacesynth.


RE: Delay i reeverb - piral - 10.03.2012

Oczywiscie. Nie wyobrazam sobie mocnego werbla bez reeverbu w dubstepie czy dnb lub house. Reeverb lubia takze toms'y.


RE: Delay i reeverb - Revnotes - 16.04.2012

Reverb idealnie nadaje się do panoramowania, więc nie zgodzę się, żeby stosować go do każdej ścieżki.
W taki sposób oddalimy wszystko na drugi plan, a to co miało być na drugim na jeszcze dalszy.
Zgodzę się jednak, że świetnie klei miks, chociażby perkusję.

Nie dam plusa, bo kolega się przy tym nie napocił, mogłeś chociaż opisać najważniejsze parametry jakie występują w tych efektach.


RE: Delay i reeverb - Michau1995 - 13.09.2012

najlepszy jest ping pong delay


RE: Delay i reeverb - Revnotes - 13.09.2012

(13.09.2012, 12:53)Michau1995 napisał(a): najlepszy jest ping pong delay

Zelży od pomysłu, pingo pong "odbija" dźwięk od boków panoramy, jedna ścieżka tego potrzebuje, a inna już nie.


RE: Delay i reeverb - Mixee - 13.09.2012

Przy okazji tematu polecam Liquid Delays II - najlepszy delay jaki miałem, miecie już standardowe ustawienie - zobaczcie koniecznie na vocalu (o:


RE: Delay i reeverb - Brest - 13.09.2012

Nie specjalnie wysiliłeś się przy tym "tutorialu". Nie dość, że mało i nieprofesjonalnie, to jeszcze z bykami. Ja bym radził rozbudować temat, a jak nie to kosz jest odpowiednim miejscem na takie materiały.


RE: Delay i reeverb - piral - 13.09.2012

Yay. Dowartościowałeś się? :)


RE: Delay i reeverb - Brest - 13.09.2012

(13.09.2012, 15:16)shyidea napisał(a): Yay. Dowartościowałeś się? :)

Czym miałem się dowartościować?:)




RE: Delay i reeverb - Yes I Am - 13.09.2012

Cytat:Nie specjalnie wysiliłeś się przy tym "tutorialu". Nie dość, że mało i nieprofesjonalnie, to jeszcze z bykami. Ja bym radził rozbudować temat, a jak nie to kosz jest odpowiednim miejscem na takie materiały.

Czekam aż się wykażesz. Pokaż na co Cię stać. Sądząc po Twoich wypowiedziach jesteś alfą i omegą w sferze syntezy dźwięku jak i efektorów.

Co tutaj można więcej napisać?


RE: Delay i reeverb - Brest - 13.09.2012

(13.09.2012, 15:42)Yes I Am napisał(a):
Cytat:Nie specjalnie wysiliłeś się przy tym "tutorialu". Nie dość, że mało i nieprofesjonalnie, to jeszcze z bykami. Ja bym radził rozbudować temat, a jak nie to kosz jest odpowiednim miejscem na takie materiały.

Czekam aż się wykażesz. Pokaż na co Cię stać. Sądząc po Twoich wypowiedziach jesteś alfą i omegą w sferze syntezy dźwięku jak i efektorów.

Co tutaj można więcej napisać?

Mam ci coś udowodnić?:D
Ja nie założyłem tematu i nie będę wysilać się, żeby pisać teraz wszystko o tych dwóch efektach. I tak ta wiedza wam się nie przyda, ważna jest dla was praktyka.




RE: Delay i reeverb - Yes I Am - 13.09.2012

Więc milcz i nie zabieraj głosu na temat rzeczy, o których na dobrą sprawę nie masz zielonego pojęcia.
Tanie gadanie. Przy kompie każdy jeden jest mądry, ale żeby samemu coś zrobić to nie. Po co?.
Jeżeli dalsze twoje wypowiedzi na tym forum mają wyglądać w ten sposób to ja osobiście proszę Cię, zaniechaj tego.
Najlepiej weź zabawki i idź do piaskownicy.


RE: Delay i reeverb - Brest - 13.09.2012

Nie wiem? 0.o A to dobre...
I tak niedługo otrzymam bana, więc już niedługo tu pobędę. Wiem, już nie możecie się doczekać.:D



RE: Delay i reeverb - Mixee - 13.09.2012

(13.09.2012, 15:58)Brest napisał(a): Nie wiem? 0.o A to dobre...
I tak niedługo otrzymam bana, więc już niedługo tu pobędę. Wiem, już nie możecie się doczekać.:D

A wiesz dlaczego? Ch*ja kładę na to czy coś potrafisz, bo nawet jeśli, to nie masz zamiaru tego nikomu przekazać tak, jak robią to inni, tylko próbujesz udowodnić wszystkim dookoła, że są debilami. Odnalazłeś idola u Korwina-Mikke mi się wydaje. Oby takich ludzi w Polsce jak najmniej, wolę osobiście ludzi o mniejszej wiedzy, ale o choćby minimalnym poziomie chęci pomocy i kultury :).

Po prostu to FORUM Cię nie potrzebuje.

Posunąłbym się dalej w domysłach, że nie masz zbyt wielu przyjaciół, bo musisz wchodzić na forum i się dowartościowywać. Najzwyczajniej w świecie nie masz komu się pochwalić. I wszystko jest okej! W dwudziestym pierwszym wieku jest plaga takich ludzi i to nawet nie do końca ich wina. Forum jak najbardziej również może służyć temu, aby poznać przyjaciół (ja na forum internetowym poznałem nawet dziewczynę). Tylko jak, gdy brakuje szacunku do drugiego człowieka? Od tego bym zaczął.


RE: Delay i reeverb - Brest - 13.09.2012

Rozumiem, że coś przez to sugerujesz?
Nie, nie potrzebuje się dowartościowywać i tego nie robię. Nie uważam siebie za pępek świata i nie wypisuje na forum jaki to ja jestem super, nie.:)
Ja jak najbardziej służę pomocą. Jeżeli coś ktoś potrzebuje, to staram się pomóc, ale nie będę na pokaz pisał pewnych rzeczy, bo nie będziecie mi mówić co mam robić.
Szacunek do forum straciłem, jeżeli widzę szerzącą się głupotę i niesprawiedliwe osądy. Bardziej doświadczone osoby spychacie na bok, bo uważacie, że się mądrzą, a kręcicie się wokół pijawek. Nie chcecie otrzymać pomocy i w tym tkwi problem. Na przykład bardzo mnie ucieszył fakt, że ktoś się zainteresował JP6K i chcę ją kupić, co jest już sukcesem, jeżeli osoba ta korzystała z piratów. Także gratulacje.:) Tobie również gratuluję znalezienie dziewczyny. Ale nie o tym mowa...
Także zobacz sobie wszystkie moje posty i oceń, czy nie pomagam na forum. Moje zachowanie wynika teraz w pewnym stopniu ze zmęczenia. Wchodzę zmęczony i jak widzę jakieś brednie, to się unoszę.Nie chcę tu nikogo ośmieszać, a jeżeli ktoś został urażony, to oczywiście przepraszam za to.:)
Więc twoje teorie są błędne.;)

Zanim napisałeś ten post Knifeman otworzyłem nową kartę, żeby napisać to co wyżej. Na wszelki wypadek usprawiedliwiam się.




RE: Delay i reeverb - piral - 13.09.2012

Postaram się jutro zaktualizować topic o technice stereo delayu chociażby. Użycie Delay Banku na chordach, padach etc. Skoro niektórym nie pasuje taka ilość informacji o delayu i reeverbie. ;)


RE: Delay i reeverb - Brest - 13.09.2012

(13.09.2012, 17:50)shyidea napisał(a): Postaram się jutro zaktualizować topic o technice stereo delayu chociażby. Użycie Delay Banku na chordach, padach etc. Skoro niektórym nie pasuje taka ilość informacji o delayu i reeverbie. ;)

Bardzo się cieszę, że się czegoś takiego podejmiesz. W końcu nie robisz tego dla siebie...



RE: Delay i reeverb - RaNi/Works - 19.09.2012

delay i reverb to u mnie podstawa w tworzeniu mojego mrocznego space'owy klimat :P