MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Problematyka: nie jestem zadowolony z mojego projektu - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PORADNIKI (https://musicproducers.pl/forum-poradniki)
+--- Dział: Wskazówki użytkowników (https://musicproducers.pl/forum-wskazowki-uzytkownikow)
+--- Wątek: Problematyka: nie jestem zadowolony z mojego projektu (/temat-problematyka-nie-jestem-zadowolony-z-mojego-projektu)

Strony: 1 2


Problematyka: nie jestem zadowolony z mojego projektu - piral - 10.03.2012

Czesty problem, wiele rozwiazan, czasami brak.

1. Sprobuj dodac wiecej efektow, nie tylko tych najprostszych typu reeverb/delay. Przy house, dubstepie, dnb czy trance przydadza sie glitche. Uzywasz FL Studio? Polecam Gross Beat.

2. Sprobuj dodac wiecej dzwiekow. Zbuduj zaawansowana aranzacje. Duzo automatyzacji, duzo krotkich dzwiekow i mniej dluzszych dzwiekow. Wiecej roznorodnych melodii w jednym klimacie tez nie zaszkodzi. Pady i arpy pieknie wypelniaja aranzacje.

3. Nie jestes zadowolony ze swoich dzwiekow? Wykrecaj, wykrecaj i jeszcze raz wykrecaj. Eksperymentowania nigdy nie za wiele. Zawsze moze cos umknac. Czesto wystarczy dodac kilka efektow w mikserze. Jakas kompresja, bitcrusher, distortion czy filtry moga znacznie poprawic jakosc dzwieku. Zwlaszcza czesty plastikowy 3xOsc wbudowany w FL.

4. Porzuc projekt i sprobuj wrocic do projektu po tygodniu.

Sorry, ze ciagle pisalem o FL, ale to jest soft, ktorym operuje.

Pytania? Piszcie. Kazdy ma roznorodne problemy.


RE: Problematyka: nie jestem zadowolony z mojego projektu - Progsiv. - 10.03.2012

Ja tak mam, nawet czesto ale co mam zrobic jesli caly projekt scina sie juz tak ze jeszcze jedna automatyzacja jeszcze jeden efekt i koniec z odsluchem??


RE: Problematyka: nie jestem zadowolony z mojego projektu - Violet - 10.03.2012

Najprostsza rada? Nie zraź się tym, że nawet po 2-3 latach na tle wydających regularnie w wytwórniach wykonawców brzmisz jak gówno.

Muzyka elektroniczna wymaga wielu lat pracy i nauki do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów. To nawet nie jest tyle, co nauka podstaw DAW'a i mixu, to znacznie znacznie więcej i dlatego ważne jest dokończenie wielu projektów i trenowanie codziennie.

TYLKO PRACA I POMYSŁ CI POMOGĄ W OSIĄGNIĘCIU SUKCESU
(i kasa na sprzęt ale cii....)


RE: Problematyka: nie jestem zadowolony z mojego projektu - piral - 11.03.2012

@progsiv a to juz taki chyba techniczny problem. Sprzet ci nie wytrzymuje? Nie bardzo zrozumialem.


RE: Problematyka: nie jestem zadowolony z mojego projektu - Progsiv. - 11.03.2012

Cytat:@progsiv a to juz taki chyba techniczny problem. Sprzet ci nie wytrzymuje? Nie bardzo zrozumialem.
Tiaa teraz ten track co ostatnio wstawilem ciagne go dalej ale juz teraz jak mam go odpalonego to
Cpu load: 45-50% mi zzera a jak odtwarzam to juz do 65 a jestem jeszcze nawet nie w polowie tworzenia..
Noo Kay chyba tak bede musial zrobic bo nie wyrobie heh =P


RE: Problematyka: nie jestem zadowolony z mojego projektu - piral - 11.03.2012

@progsiv uzywasz ASIO?


RE: Problematyka: nie jestem zadowolony z mojego projektu - Progsiv. - 11.03.2012

Mhm mam ta wersje v2. ustawiona na (chyba standardowo..) 512 samples @44100 Hz


RE: Problematyka: nie jestem zadowolony z mojego projektu - piral - 11.03.2012

zwieksz poziom samples


RE: Problematyka: nie jestem zadowolony z mojego projektu - Eckhart Odd - 13.04.2012

popieram przede wszystkim punkt numer 4. ogromna czesc z moich produkcji wlasnie tak powstaje ; )


RE: Problematyka: nie jestem zadowolony z mojego projektu - NATT_NRS - 15.04.2012

w czasie tworzenia bardzo czesto odnosze wrarzenie ze wszystko brzmi JAK JEDNA WIELKA "KUPA" i pojawia sie blokada... Swietna rada przynajmniej u mnie sprawdza sie to genialnie... 30min przerwy i calkowita zmiana klimat i otoczenia... np. Moj przypadek to DNB wiec biore psa wychodze z domowego studia na spacer, w sluchawki wrzucam np Jakiegos rocka czy cos innego (CALKOWINIE NIE ZWIAZANE Z DNB) po powrocie wszystko nabiera na nowo sensu!


RE: Problematyka: nie jestem zadowolony z mojego projektu - piral - 15.04.2012

No słuchanie różnych gatunków też wiele daje. ;)


RE: Problematyka: nie jestem zadowolony z mojego projektu - F3edo - 16.04.2012

Ja nigdy nie jestem do końca zadowolony ze swojej produkcji. W szczególności problem powstaje, kiedy pracuję nad jednym projektem przez dłuższy czas (2-3 tygodnie). Ciągłe przesłuchiwanie i poprawianie 30-sekundowej sekwencji przez ten czas może się tak straszliwie znudzić, że coś czym się jarałem na samym początku (np wokal w utworze) zostaje mi zupełnie obrzydzone w momencie ukończenia pracy. Z tego powodu często pytam się o opinię znajomych, żeby ocenili kawałek który zrobiłem - a po ukończeniu utworu bardzo rzadko do niego wracam i go przesłuchuję.


RE: Problematyka: nie jestem zadowolony z mojego projektu - piral - 17.04.2012

@F3edo: też bardzo dobra metoda. Inne osoby mogą coś też dopowiedzieć - opinię, wrażenia itd...


RE: Problematyka: nie jestem zadowolony z mojego projektu - hake - 19.05.2012

Dokończenie projektu, wykończenie aranżacji - to moja największa bolączka. Mam podobnie jak F3edo, z początku gdy ułożę jakąś melodie, pattern, cokolwiek, to myśle sobie - kurde całkiem fajne, trzeba tylko to rozwinąć. Tylko że po następnych dniach tygodniach kawałek się przejada na tyle, że nie chce się do niego wracać i nie wiadomo jak go ruszyć dalej. Najczęściej siada mi pomysł w okolicach breakdownu. Czasami mam po prostu tak że odsłuchuję jednego fragmentu i myślę co by tu dodać, ująć, jak zaaranżować. W efekcie brakuje pomysłu i schodzę z kompa strapiony że mi nic dziś nie wyszło :P Innymi razy jest wręcz odwrotnie.

Przeszkadza mi trochę to że nauczyłem się takiego schematycznego myślenia w tworzeniu muzyki i ciężko mi się go pozbyć. No i to kończenie projektów, aktualnie mam 8 niedokończonych projektów do których w większości nie chce mi się wracać bo mi się za bardzo przejadły i stwierdzam że są kijowe. Jak to napisał NATT wydaje mi się że to "jedna wielka kupa".

Często podczas tworzenia stwierdzam "e, to już było, to nie jest oryginalne" i porzucam. Jak sobie radzicie z takimi sprawami?


RE: Problematyka: nie jestem zadowolony z mojego projektu - Prisma - 23.05.2012

(11.03.2012, 12:58)Progsiv. napisał(a):
Cytat:@progsiv a to juz taki chyba techniczny problem. Sprzet ci nie wytrzymuje? Nie bardzo zrozumialem.
Tiaa teraz ten track co ostatnio wstawilem ciagne go dalej ale juz teraz jak mam go odpalonego to
Cpu load: 45-50% mi zzera a jak odtwarzam to juz do 65 a jestem jeszcze nawet nie w polowie tworzenia..
Noo Kay chyba tak bede musial zrobic bo nie wyrobie heh =P

najlepszym rozwiązaniem jest dokupienie pamięci RAM :) bo to ona w największym stopniu zaraz po procesorze odpowiada za odtwarzanie w czasie rzeczywistym dźwięków wygenerowanych i przetworzonych przez VSTi i wszelkie efekty w mikserze :)

Jeśli jeszcze nie próbowałeś możesz też w momencie odtwarzania spróbować użyć opcji "Tools > Macros > Switch smart disable for all plugins" :) Tworzy przestrzeń w pamięci na aktualnie grające pluginy a resztę na ten moment wyłącza odciążając pamięć. Często jej używam ze względu na lipne parametry mojego PC'ta :P ale jakoś radzić sobie trza xD

co do jak to nazywam "studyjnego kaca", który miewam ostatnio dość często próbuje sobie radzić z tym w sposób taki, że robię sobie całkowitą przerwę od muzyki, słuchawek, głośników czy czegokolwiek innego,i staram się wyciszyć, pójść na spacer i posłuchać jak szumi wiatr albo śpiewają ptaki ;D pomysły same wpadają do głowy chociaż nie zawsze od razu :P czasem taka przerwa u mnie może trwać nawet i tydzień. Dobrym sposobem też jest dokładne przeanalizowanie aranżacji swoich ulubionych producentów, na których się wzorujemy :) Jak to ostatnio wyczytałem w Estrada i Studio + "Nie wynajduj koła od początku" :) Dobrze jest wyłapać interesujące nas efekty czy sekwencje i spróbować je przełożyć, zinterpretować (nie mylić z "skopiować") na nasz własny unikalny sposób do projektu :)

W EiS wyczytałem również, że dobrym, znanym i skutecznym sposobem, aby nasz słuch odpoczął jest włączyć sobie na 10-15 min w słuchawki.. biały szum :) jak wszystkim wiadomo biały szum to po prostu fala dźwiękowa zawierająca wszystkie częstotliwości składowe :) słuch przy dłuższym czasie pracy nad utworem zaczyna się przyzwyczajać do tego co słyszymy i nasza percepcja zaczyna być nienaturalna, tak więc warto dać odpocząć naszemu najważniejszemu narzędziu w dziedzinie produkcji bo tego nie zastąpią żadne wykozaczone na maksa wtyczki :)


RE: Problematyka: nie jestem zadowolony z mojego projektu - djpoter - 3.06.2012

z tym białym szumem to nie jest do końca przekonany, bo jednak tak i tak słuchajac białego szumu męczysz w jakim stopniu słuch dalej :D, ale nie jestem pewien jak jest realnie. Napewno faktem jest to że warto odpocząc kilkanaście minut, wyjsć do sklepu czy coś i wrócić. Napewno inaczej się robi na świeży ''mózg'' hehe


RE: Problematyka: nie jestem zadowolony z mojego projektu - Wujek - 23.07.2012

Właśnie doświadczyłem czegoś takiego że skończyłem projekt i miałem tak "Ej no jest całkiem nieźle". Potem wchodze na soundcloud i widze coś nowego z Pampa records, jak tego słuchałem to moja produkcja "zmalała".
Najgorzej to "stracić" wątek. Ja mam jeszcze ten problem że zmieniają mi się koncepcje po drodze w efekcje czego np kasuje tracki nad którymi wcześniej pracowałem.


RE: Problematyka: nie jestem zadowolony z mojego projektu - artur.ch - 17.08.2012

Ja miałem ten sam problem kiedyś. Teraz mam na to bardzo dobry sposób. Utwór zaczynam od...padów i melodii. Następnie tworzę na szybko wstępną aranżację z byle jakim basem, kikiem, perkusją itp. bez żadnych efektów, kompresji i equalizacji. Dopiero jak mam już to gotowe zabieram się dopieszczanie tego. Dużo eksperymentuje z różnymi dźwiękami, żeby wszystko jak najlepiej pasowało do siebie. Ten etap zajmuje właśnie najwięcej czasu.


RE: Problematyka: nie jestem zadowolony z mojego projektu - Voleck - 9.10.2012

Ja to jak was czytam to mysle sobie, ze ja to mam wszystkie te problemy. Moje produkcje zazwyczaj sa slabej jakosci, szumi, wyglusza, niszczy itd. Nie jestem najlepszy w masteringu.


RE: Problematyka: nie jestem zadowolony z mojego projektu - Lash - 9.10.2012

Progsiv
Jesli pracujesz w srodowisku 32 bitowym, wiecej niz 4 GB ramu Ci nie potrzebne.
Jest w ogole 64 bitowy FL?
Jaki masz procesor?

(9.10.2012, 1:06)Voleck napisał(a): Nie jestem najlepszy w masteringu.

A masz mix opanowany, ze zajmujesz sie tez masteringiem?