MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ABLETON Ableton Live - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PORADNIKI (https://musicproducers.pl/forum-poradniki)
+--- Dział: Wskazówki użytkowników (https://musicproducers.pl/forum-wskazowki-uzytkownikow)
+---- Dział: Spis DAWów (https://musicproducers.pl/forum-spis-dawow)
+---- Wątek: ABLETON Ableton Live (/temat-ableton-live-ableton-live)

Strony: 1 2 3 4


RE: Ableton Live - Satesla - 8.02.2016

Powiem tak dla mnie cudo :D O wiele szybciej mozna go ogarnac niz FL'a przynajmniej ja tak mialem :D


RE: Ableton Live - Andi - 8.02.2016

(26.04.2012, 14:27)Lucjano napisał(a): Kurde , ciagle mnie kusi aby spróbować swoich sił w tym programie ale jakos cały czas sobie go "odkłądam" ... w Fl'u juz jestem zdeka obcykany i przyzwyczajony , moze dlatego ;] ... Jest tu ktoś obeznany ?

Trochę znam już Abletona i polecam, na początku trudno zrozumieć o co chodzi ale jest dosyć prosty w obsłudze i daje duże możliwości w graniu na żywo oraz nagrywaniu, posiada też dużą bibliotekę sampli i loopów , drums kitów i wszystko to można modyfikować.


RE: Ableton Live - Zirds - 9.02.2016

Jeszcze prostszy jest Bitwig ;)


RE: Ableton Live - santos_jr - 12.02.2016

Ja w FL'u przesiedziałem chyba z 10 lat, od kilku miesięcy pracuję na Abletonie, a to dlatego, że zaczynam grać live. Jeśli Ktoś wcześniej miał kontakt z innym DAWem to bez problemu ogarnie albletona. Tryb Live jest świetny w Abletonie :)


RE: Ableton Live - Zirds - 12.02.2016

(12.02.2016, 11:54)santos_jr napisał(a): Ja w FL'u przesiedziałem chyba z 10 lat, od kilku miesięcy pracuję na Abletonie, a to dlatego, że zaczynam grać live. Jeśli Ktoś wcześniej miał kontakt z innym DAWem to bez problemu ogarnie albletona. Tryb Live jest świetny w Abletonie :)

Na Fl też przesiedziałem xx lat. Do Abletona podchodziłem z 15 razy, ale nie potrafiłem się w nim odnaleźć więc na próbę zainstalowałem Bitwiga. Mimo podobnego wyglądu do Abletona od razu wiedziałem, że pozostanę w tym DAW na dłużej. Kupiłem kurs Bitwiga na 0db.pl i się dużo nauczyłem.
Minusem i wielkim problemem w Abletonie było to, że kanały ścieżek są po prawej stronie.

Bitwiga zakupiłem za śmieszne pieniądze i nie mam zamiaru już przechodzić na inny program. Heart


RE: Ableton Live - Sl@weC - 1.11.2016

Jak ktoś kiedyś ciekawie powiedział nie jest istotne jak się tworzy książkę, czy długopisem na kartkach, czy w wordzie na komputerze, ważne żeby mieć ciekawy pomysł i coś dla innych do opowiedzenia interesującego ;)
Ja pracuję na Ableton Live 8 od dłuższego czasu i materiał końcowy eksportuję do 24bit wav. Fakt, że na początku może przerażać rozpracowanie tego DAWa ale jak się już to uda to daje naprawdę dużo satysfakcji i niesamowitych możliwości. Nie chodziłem na żadne kursy ale metodą prób i błędów oraz czytając manuale, próbowałem kolejnych etapów jak uruchamianie i sterowanie sampli, wtyczek efektów, instalacje syntezatorów wirtualnych, nagrywanie żywych instrumentów oraz wokalu.
Pozdrawiam
Sławek


RE: Ableton Live - Mat.Mor.Raw - 8.05.2017

Ableton uruchomił ciekawą stronę/tutorial, która w sposób interaktywny uczy podstaw muzyki, aranżacji i produkcji.

https://learningmusic.ableton.com/

Interaktywność polega tutaj na tym, że na stronie można odtwarzać i edytować przykładowe klipy i patterny w sposób podobny do pracy z Abletonem.
Ten darmowy tutorial składa się z następujących części: Get started, Beats, Chords, Baselines, Melodies, Song structure, The playground, Advanced topics.
Klipy, które sobie wyedytujemy przy okazji nauki, możemy potem wyeksportować jako projekt ableton live.

Na dużą kreatywność pozwala sekcja Playground, gdzie można stworzyć patterny dla perkusji, basu, akordów, melodii a potem oczywiście to wszystko wyeksportować.

Wygląda ta strona na zachętę / reklamę do skorzystania z abletona, ale niezależnie od tego, jest to ciekawy tutorial, zwłaszcza dla początkujących. Wiedzę tutaj zdobytą można spokojnie zastosować w innych programach DAW.


RE: Ableton Live - denial3 - 23.05.2017

przesiadłem się z fl studio na abletona, i nie wiem czy to siła sugestii ale zdaje mi się że ten drugi jednak jest bardziej logiczny, choć kilku funkcji z fl studio mi brak, jednak można je w wiekszości ogranąć na około w abletonie.

zastanawiam się jednak wciąż czy nie używać teraz obu :)


RE: Ableton Live - dejfdj - 10.02.2018

co nowego w "10TCE" poprawili pitch shifting ?


RE: Ableton Live - PaulK25 - 14.05.2018

Ja używam na razie Abletona Lite i w przyszłosci zamierzam sobie sprawić najnowszą wersję, czyli 10. Praktycznie nie wybierałem tego dawa bo dostałem go jako dodatek do klawiszy ale patrząc na inne zgadzam się z przedmócami, że jest niesamowicie intuicyjny i przejrzysty. W dziesiątce dodatkowo usprawnili wiele rzeczy. A jak uzbieram na pusha to już będę w siódmym niebie. Feels good man


RE: Ableton Live - dejfdj - 26.11.2018

Zauważyłem że moja licencja zmieniła się z wersji 9 na 10 Lite. Super !