MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Vic L!ke - Let's Jump! - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Vic L!ke - Let's Jump! (/temat-progressive-vic-l-ke-let-s-jump)



Vic L!ke - Let's Jump! - headlike - 5.07.2014

Czołem. Niedawno na moim koncie wybiło 10 postów (teraz już jest więcej :)). Więc skoro mogę to przedstawiam Wam track, który zrobiłem przed przybyciem na to forum. Ma już dwa tygodnie. Jest to jeden z moich pierwszych traków tak na poważnie. Zapraszam do odsłuchu i komentowania co jest źle.



PS. Jak piszecie w komentarzu, np. filtr górnoprzepustowy (WHAT? o_O) to pamiętajcie, że jestem początkującym producentem i pewnych fraz nie rozumiem. ;)


RE: Vic L!ke - Let's Jump! - Thomas - 5.07.2014

Oj widać, że jesteś początkujący ;) W miksie jest pusto. Chodzi tutaj o to, że w utworze gra w jednym momencie tylko jeden dźwięk i ewentualnie perkusja. Nie bój się dodać kilku warstw dźwięków jednocześnie, które wypełnią miks i nadadzą mu pełni (synth, bass, pad, według uznania). Kick jakiś taki dziwny, nie pasuje do Chałsu. Ogólnie miks jest tutaj nietknięty, stopa (kick) jest zagłuszany przez inne dźwięki, snare/clap rozlazły i także zagłuszany przez resztę. Każdy dźwięk rozpaczliwie walczy o swoje miejsce, a to za sprawą tego, że żaden z nich nie gra na swoich (oddzielnych od innych dźwięków) częstotliwościach. Poczytaj na temat equalizacji, bo w tej kwestii jest ona kluczowa. Kompresja jest także ważna, bo kontroluje ona głośność poszczególnych dźwięków w miksie. W Twoim miksie niektóre dźwięki przeważają nad innymi.
Moment od 2:35 jest według mnie pomyłką. Fakt próbowałeś już dać kilka dźwięków jednocześnie, ale kompletnie się one nie pokrywają (melodycznie nie pasują). Przez 4 minuty ciągniesz ten sam motyw, co dla niektórych może stać się nudne, ale fakt faktem stworzenie dobrej kompozycji jest rzeczą, której nauczyć teoretycznie się nie da. W Twoim utworze brakuje przejść pomiędzy kolejnymi frazami. W tej kwestii mogą pomóc Ci różnorakie sweep'y, fx'y. Oczywiście nie oznacza to, że powinieneś opierać się tylko na nich. Staraj się tworzyć utwór w taki sposób, by przejścia nie były tak gwałtowne jak w przypadku 0:45, czy 2:19. Stopniowo wprowadzaj i wyprowadzaj elementy w miksie (dodawaj kolejne dźwięki, dzięki którym będziesz w stanie budować zgrabne przejścia i jednocześnie wzbogacisz miks i klimat). Perkusja też jest ważną rzeczą. Buduje ona rytmikę utworu, która nie może przez cały czas grać tak samo. Perkusja w Twoim utworze jest bardzo uboga. Gra tutaj tylko kick i clap/snare (nie jestem w stanie jednoznaczne stwierdzić). Dodaj kilka innych elementów perkusyjnych w postaci np.: hatów. Dodatkowo na niekorzyść perkusji działają także źle zmiksowane lub w ogóle nie zmiksowane poszczególne elementy (np: synth, pad, bass). Działa to też w drugą stronę. Źle zmiksowana perkusja działa niekorzystnie na resztę dźwięków w utworze.

Ogółem wiele pracy przed Tobą, ale przyznam szczerze, że moja pierwsza produkcja wyglądała podobnie, więc nie poddawaj się :)


RE: Vic L!ke - Let's Jump! - headlike - 5.07.2014

Pewnie masz rację. Sam też usłyszałem tę pustkę po tym jak puściłem mojego tracka po innej profesjonalnej piosence. Ale mówiłem, że ta piosenka ma już ponad 2 tygodnie. Wtedy jeszcze byłem kiepski (teraz jestem nieco lepszy :)).


RE: Vic L!ke - Let's Jump! - Revnotes - 5.07.2014

Ponosi Cię jeszcze młodzieńcza fantazja ;P, po dwóch tygodniach nikt nie jest w stanie wykonań dobrego miksu, jeżeli wcześniej nawet nie próbował, a Twoja produkcja tak właśnie brzmi. Moje pierwsze projekty wyglądały bliźniaczo :D niestety nim z tego wyszedłem trochę czasu musiało upłynąć, nie żebym się lenił, ale każdy przyswaja te wszystkie reguły w swoim czasie. Oglądaj tutoriale, projekty innych osób i wyciągaj z nich wnioski z czasem będzie coraz lepiej ^^.


RE: Vic L!ke - Let's Jump! - headlike - 5.07.2014

Ja oglądam trochę tych poradników z Live-Act.pl. Tam jest dobry kurs na Abletona. :)


RE: Vic L!ke - Let's Jump! - Zirds - 5.07.2014

Nie chwal się kompozycjami na samym początku. Lepiej zadbać o brzmienie, a przede wszystkim naukę i ćwiczenie, ćwiczenie i jeszcze 5 razy ćwiczenie. Tak jak chłopaki wyżej napisali najlepiej jest oglądać tutoriale i szukać kursów w różnych czasopismach typu EiS i CM.


RE: Vic L!ke - Let's Jump! - Faden - 7.07.2014

Przypomina mi to moje stare nagrania na przedpotopowym kompie. Utwor az pisczy, a niegra i jest tak suchy, ze dawno takiego tutaj niebylo. Dostaniesz fory, bo jestes poczatkujacy i naprawde niema co hejtowac. Widze ze uzywasz najnowszego live tzn. ze masz miliony mozliwosci, ktorych w ogole niewykorzystujesz i jeszcze dlugo nic z tego niebedzie. Niepotrafisz poprawnie uzywac zadnego efektu, a ja radze zaczynac po kolei, najpierw "EQ" i "reverb" Potem w dalszej kolejnosci "simple delay", "ping pong delay", aby podkolorowac troche przejscia. Do najlatwiejszych efektow (wg mnie) zaliczamy "phaser" "flanger" i "chorus" Masz tez "auto filter" ktory dzieki swietnym presetom tworcow nietrzeba zbyt wiele ustawiac wystarczy przy uzyciu myszy odpowiednio pokierowac "kulka" Oczywiste jest ze niejest tak latwo nauczyc sie porzadnego filtrowania, ale jak zaczniesz ogarniac abletona to zobaczysz jakie to latwe i przyjemne. Ja mam swietne tutoriale na plytach, z "Computer Music mag", ale po angielsku. Niesa trudne do ogarniecia i jak chcesz to moge tutaj udostepnic. Ja sie ucze z napisanego przez nich "Ultimate Guide" poswiecony wylacznie abletonowi. Ogladaj "liveact" dalej, bo oni naucza cie podstaw, ale warto takze zapoznac sie z zagranicznymi. Widac ze wszystko bylo tlumaczone na starej wersji, a ty potrzebujesz do najnowszej, bo duzo sie pozmienialo. Niestety niewidzialem, zeby wytlumaczyli dokladne dzialanie instrumentow np. operatora, ktory naprawde miazdzy i robi cuda z dzwiekiem. Naprawde mnostwo nauki przed toba zwlaszcza z dobieraniem melodii, aranzacja, technika, frazami wliczajac takze kompresje i wiele wiele innych mozliwosci o ktorych jeszcze niewiesz i sie szybko sie niedowiesz. Jak czegos nierozumiesz to pytaj, a ja postaram sie pomoc. Filtr gornoprzepustowy w abletonie znajduje sie pod nazwa "cut-a-move H", a dolny ma obok "L" i tylko tych uzywaj na poczatku. Jak zaczniesz sie tym bawic i powoli ogarniac, to zrozumiesz o czym ludzie tu mowia.;)


RE: Vic L!ke - Let's Jump! - eimear - 8.07.2014

(7.07.2014, 0:51)Faden napisał(a): Przypomina mi to moje stare nagrania na przedpotopowym kompie. Utwor az pisczy, a niegra i jest tak suchy, ze dawno takiego tutaj niebylo. Dostaniesz fory, bo jestes poczatkujacy i naprawde niema co hejtowac. Widze ze uzywasz najnowszego live tzn. ze masz miliony mozliwosci, ktorych w ogole niewykorzystujesz i jeszcze dlugo nic z tego niebedzie. Niepotrafisz poprawnie uzywac zadnego efektu, a ja radze zaczynac po kolei, najpierw "EQ" i "reverb" Potem w dalszej kolejnosci "simple delay", "ping pong delay", aby podkolorowac troche przejscia. Do najlatwiejszych efektow (wg mnie) zaliczamy "phaser" "flanger" i "chorus" Masz tez "auto filter" ktory dzieki swietnym presetom tworcow nietrzeba zbyt wiele ustawiac wystarczy przy uzyciu myszy odpowiednio pokierowac "kulka" Oczywiste jest ze niejest tak latwo nauczyc sie porzadnego filtrowania, ale jak zaczniesz ogarniac abletona to zobaczysz jakie to latwe i przyjemne. Ja mam swietne tutoriale na plytach, z "Computer Music mag", ale po angielsku. Niesa trudne do ogarniecia i jak chcesz to moge tutaj udostepnic. Ja sie ucze z napisanego przez nich "Ultimate Guide" poswiecony wylacznie abletonowi. Ogladaj "liveact" dalej, bo oni naucza cie podstaw, ale warto takze zapoznac sie z zagranicznymi. Widac ze wszystko bylo tlumaczone na starej wersji, a ty potrzebujesz do najnowszej, bo duzo sie pozmienialo. Niestety niewidzialem, zeby wytlumaczyli dokladne dzialanie instrumentow np. operatora, ktory naprawde miazdzy i robi cuda z dzwiekiem. Naprawde mnostwo nauki przed toba zwlaszcza z dobieraniem melodii, aranzacja, technika, frazami wliczajac takze kompresje i wiele wiele innych mozliwosci o ktorych jeszcze niewiesz i sie szybko sie niedowiesz. Jak czegos nierozumiesz to pytaj, a ja postaram sie pomoc. Filtr gornoprzepustowy w abletonie znajduje sie pod nazwa "cut-a-move H", a dolny ma obok "L" i tylko tych uzywaj na poczatku. Jak zaczniesz sie tym bawic i powoli ogarniac, to zrozumiesz o czym ludzie tu mowia.;)

albo tak jak Ty - nie wyciągnie z tych nauk żadnych lekcji i będzie wypisywał takie bzdury :)
że monotonia że bas się schował pod stołem i coś piszczy że trzeba odfiltrować
taki mistrz czegośtamczegoś który zamiast pochwalić się swoim profesjonalnie odrestaurowanym kawałkiem żeby nam tutaj szczęki opadły woli krytykować i wywyższać się (czym?) nad innymi
są wakacje przyjacielu także Ci odpuszcze bo pewnie odpoczywasz przed wrześniem
ale 1 damy Ci wycisk ;-)
także szlifuj umiejętności i czekam na Twój kawałek bo jak przeleciałem Twoje posty to pokasowałeś utwory.. dlaczego ?
po komentarzach raczej uniesień nie było..
pozdrawiam


RE: Vic L!ke - Let's Jump! - Bounceteck - 8.07.2014

Cytat:PS. Jak piszecie w komentarzu, np. filtr górnoprzepustowy (WHAT? O_o) to pamiętajcie, że jestem początkującym producentem i pewnych fraz nie rozumiem.

http://musicproducers.pl/temat-fl-studio-maximus-fruity-limiter-i-filtr-fruity-parametric-eq-2

"SZUKAJ"- mały przycisk dla przeglądarki, wielka moc dla Cb ;P


RE: Vic L!ke - Let's Jump! - Wizzardius - 8.07.2014

Kurwa autentycznie ten numer mi poprawił humor fest xD Ślij go do fucklogic records, gwarantuje release (serio) :D Ale dodam jeszcze, że koledzy wyżej wyczerpali temat, poczytaj ich dokładnie i DO PRACY.


RE: Vic L!ke - Let's Jump! - headlike - 10.07.2014

Ostatnio mam małą przerwę, ale trzeba kończyć i brać się do roboty. Dzięki wszystkim za opinie i rady. Czekam na następne. :)

A i chciałbym jeszcze zaznaczyć, że ten utwór został wykonany w FL Studio przed moim przejściem na stronę Abletona. ;)

PS. Jeszcze takie pytanko - czy Fucklogic Records to tak na serio czy nie? Bo nie wiem czego się spodziewać po tym logu. ;)


RE: Vic L!ke - Let's Jump! - Bounceteck - 10.07.2014

(10.07.2014, 21:40)Vic L!ke napisał(a): PS. Jeszcze takie pytanko - czy Fucklogic Records to tak na serio czy nie? Bo nie wiem czego się spodziewać po tym logu. ;)

Beatportu z nimi nie zdobędziesz, na Tomorrowland nie pojedziesz, więcej niż 30 wyświetleń na JuTóbie nie doczekasz. Good luck!


RE: Vic L!ke - Let's Jump! - Zirds - 11.07.2014

(10.07.2014, 22:16)Bounceteck napisał(a):
(10.07.2014, 21:40)Vic L!ke napisał(a): PS. Jeszcze takie pytanko - czy Fucklogic Records to tak na serio czy nie? Bo nie wiem czego się spodziewać po tym logu. ;)

Beatportu z nimi nie zdobędziesz, na Tomorrowland nie pojedziesz, więcej niż 30 wyświetleń na JuTóbie nie doczekasz. Good luck!

Ale po co ten hejt Bounceteck? Przyszedłeś tutaj hejtować wszystko dookoła, a jak wstawisz utwór i zostaniesz z hejtowany to będziesz miał zapewne pretensje, że to forum jest beznadziejne i ludzie się nie znają.

Vic L!ke - jeżeli chłopaki zapraszają Cię do FL records to znaczy, że się nadajesz do tej ekipy. I nie martw się o to, że inni jadą po Twojej muzyce bo lepsze to niż by jechali po Tobie.

Możesz coś poeksperymentować z muzyką, ja się dogram, ktoś się dogra i... zapraszam do Sonus Laboratorium.


RE: Vic L!ke - Let's Jump! - Bounceteck - 11.07.2014

(11.07.2014, 14:04)ZetZet napisał(a): Ale po co ten hejt Bounceteck? Przyszedłeś tutaj hejtować wszystko dookoła, a jak wstawisz utwór i zostaniesz z hejtowany to będziesz miał zapewne pretensje, że to forum jest beznadziejne i ludzie się nie znają.

Ależ ZetZet chyba źle zrozumiałeś moje intencje :). To nie był hejt, tylko zwykły żart, nawiązujący do bardzo luźnego i momentami nieco bardziej nastawionego na dowcip podejścia FLR. Nie miałem na celu w żadnym wypadku dosłownie po tym projekcie jeździć, bo szanuję ich za kawał fajnej, pozytywnej roboty (szczególnie za "Najebankę", bo dawno tak pozytywnie pierdolniętej kompozycji nie słuchałem- pomijając nawet aspekt, że taka muza mi mało podchodzi :D)

A jeśli wrzucę jakiś swój utwór, to na pewno nie będę miał pretensjonalnego podejścia, bo przecież po to się wrzuca pierwszy utwór, by przejść pewnego rodzaju chrzest z zimnym prysznicem :D
A jeśli czyjeś utwory komentuję, to zawsze z dobrymi intencjami starając się możliwie pomóc ;)


RE: Vic L!ke - Let's Jump! - RaNi/Works - 11.07.2014

(5.07.2014, 12:37)Elnanter napisał(a): Ponosi Cię jeszcze młodzieńcza fantazja ;P, po dwóch tygodniach nikt nie jest w stanie wykonań dobrego miksu,

Hehehe Potwierdzone info... ja nie wiedziałem że w FL'u jest mikser :D dopiero po miesiącu odkryłem że coś takiego jest... i tak ładowałem wszystko do mastera xD później już coś zaczynałem ogarniać ale największy postęp miałem po tym jak zarejestrowałem się na forum (właśnie tym).
W ogóle co innego było tworzyć samemu bez żadnych rad, uwag a jak się zarejestrowałem na forum i zacząłem dostawać uwagi moje utwory tak nagle zyskały nową jakość... takie wrażenie jakbym wszedł na nowy, wyższy poziom :)

Co do utworu... może tego nie powinno się publikować swoich nut w czyimś temacie ale wstawię tylko link:

https://www.youtube.com/watch?v=91tbSBNuf1Q

Po twoich wypocinach już mogę uznać że coś z ciebie będzie póki co mam radę:
Nie publikuj swoich pierwszych utworów... niektóre rzeczy zostawmy dla siebie :D :D

Opanuj podstawowe zagadnienia, proste regułeczki techniczne i przede wszystkim: eksperymentuj
gwarantuję że twój poziom, wzrośnie :)


RE: Vic L!ke - Let's Jump! - Bounceteck - 11.07.2014

(11.07.2014, 20:16)Ravel Nightstar napisał(a): Hehehe Potwierdzone info... ja nie wiedziałem że w FL'u jest mikser :D

Noom... też pamiętam to wielkie odkrycie :) Po miesiącu pierwsze użycie FP EQ 2 xd


RE: Vic L!ke - Let's Jump! - RaNi/Works - 11.07.2014

Może jeszcze żebyś nie czuł się "gorszy"
przez ponad rok twórczości nie wiedziałem jak zrobić automination clip xD a jak żem odkrył to wmawiałem sobie jaki to ja zajebisty jestem :D


RE: Vic L!ke - Let's Jump! - Zirds - 12.07.2014

Mój kolega do tej pory wrzuca instrumenty w inserty na kanałach miksera ;)


RE: Vic L!ke - Let's Jump! - OProject - 12.07.2014

Nie no bekowy kawałek, rozbawiła mnie zwłaszcza stopa trochę taka jumpstylowa, masz może ten sampel? :D
Ogólnie nie ma co tam się spinać pracuj dalej, tak żeby każdy nowy kawałek był lepszy ;)
2 tygodnie, myśle ze za 2 lata zrobisz kawałek na dobrym poziomie tylko musisz przecierpieć początki.
Ja z początku to nawet nie dawałem nigdzie niektórych utworów, bo by mnie wyśmiali... do dzisiaj tak mam że wiele słabszych ląduje w "czyśćcu", dopiero jak jestem pewny że stworzyłem coś co się nadaje to to rozsyłam xd
Fuck logic to poważna wytwórnia, myślę że przyjmą każde twoje demko xd


RE: Vic L!ke - Let's Jump! - Zirds - 12.07.2014

Vic jeżeli pytasz o filtr Górnoprzepustowy to jest to samo co filtr dolnozaporowy czyli przepuszcza górę i tworzy zaporę na dole.

Czyli filtr, który odcina dolne dźwięki dla częstotliwości poniżej (tutaj możesz sobie ustalić) tego czego chcesz - więc dzięki takiemu zabiegowi nie słyszysz częstotliwości powiedzmy poniżej 300 Hz - czyli słyszysz tylko wysokie dźwięki bez niskich - czyli tak jakbyś słuchał z badziewnych głośników laptopa jakiegoś porządnego dubstepowego brzmienia.