MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TECHNO Adam Stamm-Men Of Oil (Original mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TECHNO Adam Stamm-Men Of Oil (Original mix) (/temat-techno-adam-stamm-men-of-oil-original-mix)



Adam Stamm-Men Of Oil (Original mix) - AdamStamm - 28.03.2013

[zs]http://www72.zippyshare.com/v/52458524/file.html[/zs]

Techno !


RE: Adam Stamm-Men Of Oil (Original mix) - FL FAN - 28.03.2013

Nie jestem znawcą takich gatunków to jednak słyszałem wiele nagrań tego gatunku i nawet jak dla mnie nie zbyt wiele się tu dzieje w Twojej propozycji. Zamysł był dobry lecz urozmaicenia zabrakło w wykonaniu, było delikatne i niemal w tle, a w techno chyba chodzi o coś mocniejszego z tego co wiem. Brakło jakiegoś motywu przewodniego. Pozdrawiam!


RE: Adam Stamm-Men Of Oil (Original mix) - Simonus - 29.03.2013

Dobre to jest. Jak dla mnie kawałek wymiata:) W techno nie koniecznie chodzi o mocne rzeczy :) wystarczy posłuchać któregoś z guru techno, millsa, hooda.


RE: Adam Stamm-Men Of Oil (Original mix) - AdamStamm - 29.03.2013

Tak właśnie.! Czasami Techno płynie tylko na perkusji, basie i jednej tylko dodatkowej rzeczy!!. Proste kawałki są zawsze najlepsze, a nie przekombinowane.. Dzieki


RE: Adam Stamm-Men Of Oil (Original mix) - FL FAN - 30.03.2013

To ja ciągle powtarzam, że przekombinowane kawałki z dzisiejszego rynku muzycznego cechują się przerostem formy nad treścią i nie jest to droga do zdobycia serc słuchaczy z wiekszymi niż komercyjne wymaganiami. Ale nie popadajmy też w skrajności obierajac kierunek monotonii. Coś mocniejszego nie koniecznie oznacza łomot ale wyrazistość. Jak pisałem, na przykład motyw przewodni, który będzie się przewijałw nagraniu. Stare techno pamiętam było urozmaicone i często z bardzo ładnymi i nawet delikatnymi melodiami.

Kawałek jest solidny (pobrałem i przesłuchałem normalnie) i to trzeba przyznać - nie kwestionuję, moje tylko odczucie jest takie, że jeszcze jedną grubszą nić można wpleść w ten utwór aby klimat i dynamika nagrania szły w parze. Słyszałem też kawałki w takim stylu właśnie utrzymane ale coś się tam w nich działo więcej, zmiany, fragmentami to co chwila jakieś zmiany, wejścia innych dźwięków - większa dynamika i w tym kierunku właśnie myślę warto by iść ale w swój własny sposób oczywiście.

Mówię to tylko dlatego bo liczę, że usłyszcze kiedyś coś co mnie zaskoczy w tym gatunku jeszcze.
Pozdrawiam



RE: Adam Stamm-Men Of Oil (Original mix) - Castiel - 30.03.2013

po przesłuchaniu 2 minut tego kawałku zaczeło mnie juz nudzic.Sam od czasu do czasu słucham techno i robię większe urzmaicenia niz linia basowa i perkusja ;) Fl fan ma racje po prostu z tym że klasyczne techno np ten mini mix z a lat 90 zawiera motyw przewodni i inne dźwięki

myślę,że to powinno rozwiać pewne wątpliwośći co do rozwinięcia utworu o nie które rzeczy. ;)


RE: Adam Stamm-Men Of Oil (Original mix) - shadowfinder - 30.03.2013

zgadzam się z fl fanem - techno jak mills potrafi być fajne, ale tutaj się nie wiele dzieje.


RE: Adam Stamm-Men Of Oil (Original mix) - CaffeineMC - 2.04.2013

wg to wszystko da się upchać w minucie i dorzucić jakiś motyw przewodni i go rozwinąć - wyjdzie wtedy niezły kawałek, bo bit dobrze chodzi


RE: Adam Stamm-Men Of Oil (Original mix) - hipotensja - 5.04.2013

Jak panowie już napisali - mimo, że to techno, to nudzi. Lubię techno i w ogóle minimal każdego rodzaju w każdym gatunku, ale wynudziłem się jak ch :P
Według mojej wizji brakuje tutaj gejtowanego padu z jakimś fxem, minimalnego melo na plucku i przeszkadzajek w postaci hitów itp. Wtedy kawałek nie byłby nudny a pozostałby minimalistyczny :)


RE: Adam Stamm-Men Of Oil (Original mix) - Stiopa - 8.04.2013

Nie wiem jak to zrobiłeś, ale na słuchawkach mam wrażenie, jakby stopa z bassem grała lekko z lewej strony panoramy, a to strasznie męczy ucho, poza tym dobre techno to grube techno, a u Ciebie stopa naparza jak młoteczek do gwoździków co przybijasz tylną sklejkę do szafek. Sub nawet daję rade, ale stopka za chuda.
Ogólnie brzmi to czysto ale za mało potężnie jak dla mnie, a techno się nasłuchałem dużo w życiu, i jak chcesz robić minimal to musisz nauczyć się nie znudzić słuchacza tym co najważniejsze w minimalu, czyli perką bassem i stopą, a tutaj właśnie ona nudzi, nie to co dzieję się z resztą.
Pozdrawiam.


RE: Adam Stamm-Men Of Oil (Original mix) - AdamStamm - 18.05.2013

Miks był udziałem kolegi z forum ; ) chciałem zobaczyć jak to wyjdzie. Aranżacja moja, ale miks nie swój ; d