MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DnB Trusted - Ster Życia - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Drum & Bass (https://musicproducers.pl/forum-drum-bass)
+--- Wątek: DnB Trusted - Ster Życia (/temat-drum-bass-trusted-ster-zycia)



Trusted - Ster Życia - Trusted - 17.02.2020

Dzieńdoberek, w dużym skrócie
dawno mnie tu niebyło, widzę że przez lata nie tylko u mnie się sporo pozmieniało, na forum również ;) 
Pod spodem zostawiam dość ważny, niszowy dla mnie projekt, zależy mi na tym by w ostatecznej wersji, brzmiał możliwie jak najlepiej, by dało się bezwstydnie ukazać go szerszej publice. Każda opinia nawet najprostsza, będzie dla mnie mega pomocna. Wokal, mix, tekst, podkład (oprócz lini melo - co niżej wyjaśniam) - mój swojski oczywiście.  

https://soundcloud.com/trusted-1/panpudelko-ster-zycia/s-NvQjV

Ogólny background tego tracka jakby kogoś to zainteresowało:
To dość eksperymentalna próba połączenia liquidu z nieco bardziej neurofunkowym drumem. 
To pierwszy mój track stworzony kiedykolwiek w tym gatunku. Bardzo chciałem się w nim sprawdzić, jednocześnie
sprawdzić czy jakkolwiek jestem w stanie wyciągnąć swój wokal na tyle, by był słuchalny w jakimkolwiek utworze.

- od razu muszę się do jednej ważnej rzeczy przyznać, by poznawać nowe style, działam na "szablonach" innych
utworach, które staram się odwzorować i naśladować. Nie inaczej jest w tym przypadku: 
BCee - Back To The Street (feat. Philippa Hanna)
/\/\/\ stąd pochodzi linia melodyczna i zalążek całej aranżacji. 

Po dość dokładnym odtworzeniu w Flku, pierwszej minuty powyższego tracka - zacząłem wprowadzać swoje rozwiązania, zamieniać i dodawać kompletnie nowe elementy do aranżu - jak chociażby drop. To ostatecznie chyba dość ciekawa hybryda, oczywiście z moim tekstem po pl (tekst kompletnie inny od oryginału oczywiście).

A jakby ktoś naprawdę był głodny info i genezy xD
- tekst nawiązuje do aktualnych przemyśleń podmiotu lirycznego (czyt.: mnie XD). Będąc poirytowanym swoją aktualną stagnacją twórczą, utworem sygnalizuję chęć wprowadzenia drastycznych zmian w swoim życiu, to anegdota "odpłynięcia na szerokie wody", "opuszczenia ciepłego k**wi dołka". Z kolei "dnem" w utworze - jest stabilna, wręcz hamująca rozwój praca na YT, która mimo swojej dużej opłacalności nie przynosi najmniejszej satysfakcji. 
Tekst napisany celowo, w sposób pozwalający na własną interpretację w swoim życiu. 

Ps. utwór nieskończony, kiedyś były na takie osobne "podwątki", nie znalazłem takowego, w razie błędu, więcej grzechów nie pamięam i bardzo żałuje - proszę o przeniesienie.


RE: Trusted - Ster Życia - flang3r - 18.02.2020

Neurofunkowa część jak najbardziej na plus. Przemawia do mnie bass i rytmika.
Żeby nie było, że się rewanżuję, ale dodałbym do Twojego wokalu więcej pazurka :P Może spróbowałbyś zaśpiewać "dubla" na tych samych nutach i dodatkowo dograć coś o 5 lub siedem tonów wyżej pod chór? Jest potencjał i sporo miejsca, żeby ten wokal rozmnożyć i rozbić fajnie w panoramie.
Dodatkowo troszeczkę podkręciłbym wysokie na wszystkim. Mam takie wrażenie lekkiego przymulenia miksu.

To tyle, co przyszło mi do głowy po kilkukrotnym przesłuchaniu ;)


RE: Trusted - Ster Życia - OProject - 20.02.2020

Podmien kicka na Hardstylowego i bedzie hit :P
A co do tego kicka to wydaje sie troche za bardzo dudniący w stosunku do reszty (moze troche za duzo 80-100Hz)
Snare troche cicho, ale chyba to wszystko przez kick sprawia wrazenine ze jest za cicho, przymulone i brakuje ok. 200-400Hz
Na wokal moze daj wiecej stereo/chorus albo pan
Ale sumie tylko ten kick popraw i bedzie lepiej xD


RE: Trusted - Ster Życia - TW16 - 21.02.2020

Świetny kawałek. To na pewno. Myślę, że z wokalu można wyciągnąć trochę więcej. Musi bardziej pasować. Może mniej dołu i więcej pogłosu. Moje pierwsze odczucie...
W 1:06 ten lead jest zbyt dominujący....


RE: Trusted - Ster Życia - Outsider - 24.02.2020

Witam. Nie jestem fanem tego typu muzyki aczkolwiek dobrze zrobiony kawałek chętnie posłucham. Tu mamy całkiem ciekawy aranż ale elementy miksu są raczej mało dopasowane do tego stylu muzyki. Generalnie jest zbyt wiele efektów przestrzennych nałożonych na ścieżki przez co cały miks wydaje się pływać a powinien być raczej bardzo ciasny co sugeruje choć by perkusja prowadząca. Supportujący wokal chwilami idealnie wpasowany w miks. Gówniany wokal jest zbyt szeroki w miksie i ma nałożony nieodpowiedni pogłos. Tylny wokal również ma lekki pogłos ale przez to że jest wycofany i ściszony pasuje całkiem spoko w miksie i nie zaburza sceny muzycznej ale wręcz dodaje jej dodatkowego oddechu. Kawałek ma całkiem fajny potencjał ale bez pracy nad miksem i choć by pre masteringiem dzieżko będzie przyciągnąć większe grono słuchaczy. Pozdrawiam